Liczba wyświetleń:

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

parafialne wydarzenia organizowane przy parafii

W styczniu/lutym - "Opłatek" parafialny

w Les Gautherets

W maju - uroczystość "3 Maja"

____________________________________________

Obiad parafialny  w Les Gautherets

(polska sala im. Kończaka)

Z A P R A S Z A M Y

Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja z roku 1791 roku

Trzeba dodać, że Polskie Zjednoczenie Katolickie (PZK) naszego Okręgu każdego roku organizowało tę religijno-patriotyczną uroczystość.
Warto też wiedzieć, iż coroczne obchody tego święta w naszej parafii ku czci NMP Królowej Polski i w intencji naszej Ojczyzny i wspomnienia Konstytucji 3 Maja 1791 roku są autoryzowane przez Polską Misję Katolicką we Francji, której przewodniczy Ksiądz infułat mgr Stanisław JEŻ i rozkrzewia Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej (Zgromadzenie zakonne powołane przez naszego założyciela, sługę Bożego, kard. Augusta Hlonda w 1932 roku, do pracy wśród Polonii).

! Dlatego obchody 3-majowe, w naszej wspólnocie parafialnej nie mają żadnego charakteru czy zabarwienia politycznego w naszym regionie (czasami inne polonijne zrzeszenia nieautoryzowane przez Polską Misję Katolicką - organizują swoje uroczystości).
Dla nas to hołd oddany Maryi - Królowej Naszego Narodu i Ojcom naszej polskiej ziemi, co krwią i własną pracą pragnęli wolnej, silnej i niepodległej Polski.

Zapraszamy!

wtorek,