Rekolekcje tematyczne Komunikacja w małżeństwie

Lyon, 23-24 września 2017

Sakrament małżeństwa i życie w małżeństwie to jak „dotyk Raju”.
 Co zrobić, żeby tego nie utracić?

W trakcie zajęć prowadzonych w różnorodnych formach wykładowo-warsztatowych
dowiemy się m.in.:
• dlaczego mężczyźni nie słyszą, co się do nich mówi, a kobietom nie należy udzielać rad;
• czym zazwyczaj wyprowadzają z równowagi mężowie, a czym żony;
• o roli poczucia bycia piękną i pewną siebie oraz o znaczeniu doceniania mężczyzny;
• o naturalnych etapach życia małżeńskiego i stojących przed nami wyborach;
• o równowadze między dawaniem a braniem;
• a także o przestrzeni dobra w małżeństwie i przechodzeniu do „fascynacji głębiej”.

Dla kogo?

Dla Ciebie i Twojego współmałżonka - niezależnie od stażu małżeńskiego i ilości wspólnych radości i trosk.

Para prowadząca:
Agnieszka (redaktor, wydawca) i Jakub Kołodziej (doktor psychologii, psychoterapeuta prowadzący psychoterapię indywidualną, grupową i małżeńską oraz szkolenia psychologiczne). Założyciele czasopisma psychologiczno-teologicznego dla małżeństw pt. „Zbliżenia”, autorzy „Małżeńskiej gry” która pomaga małżonkom w polepszaniu jakości rozmowy i wzajemnego zrozumienia. Małżeństwo od 24 lat, troje dzieci. Od początku małżeństwa w Domowym Kościele.

Informacje organizacyjne:
• Rozpoczęcie: sobota 23/09/2017, godz 9.30 - 18.45 / Zakończenie: niedziela 24/09/2017 godz. 9.30 - 16.30
• Miejsce: Parafia Trójcy Świętej 111 Avenue Jean Mermoz (sala św. Pawła)
• Zapewniona opieka do dzieci w niedzielę
• Wspólny posiłek z przyniesionych darów
• Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona
Zgłoszenia (w celach organizacyjnych)  e-mail: parafialyon@gmail.com

Zapraszamy !

Zapraszamy wszyskich Polaków, mieszkających w Lyonie i okolicach, do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Bazyliki na Fourvière. Zapraszamy poczty sztandarowe, strażaków, krakowiaków i krakowianki, młodzież i dzieci oraz wszystkich, którzy chca uczcić Matkę Najświętszą  i modlić się w intencji naszej Ojczyzny i Polaków mieszkających za granicami Ojczyzny.

15h00 – Msza św. w Bazylice
16h00 – Przejście procesyjne do Krypty Bazyliki i wspólna modlitwa przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej

MSZE ŚW. (Messes) NIEDZIELNE (na przyszłą sobotę-niedzielę) - aktualizacje w soboty po 15h.

SOBOTA (samedi) - 23.09 -  Msza św. w języku polskim

18h30 - Les Gautherets (Pol.)

+ + + + + + + + + + +

NIEDZIELA (dimanche) - 24.09 - Msza św. po francusku i po polsku