Najnowsze info

NA CENTRALNE UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE

100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Drodzy Rodacy,

Rok 2018 jest dla nas czasem narodowego dziękczynienia za 100 lat odzyskanej na nowo niepodległości Polski. Z tej okazji Polska Misja Katolicka we Francji we współpracy z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej organizuje centralne uroczystości jubileuszowe. Odbędą się one w sobotę 1 grudnia o godz. 15.00 w katedrze Notre-Dame w Paryżu. Mszy świętej przewodniczył będzie metropolita poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki. Kościół francuski będzie reprezentowany przez Jego Eminencja kardynał André Vingt-Trois. Swój udział potwierdził również delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji ks. bp Wiesław Lechowicz. Ważnym momentem uroczystości będzie inauguracja Kaplicy Polskiej z Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej w katedrze Notre-Dame, ofiarowanej przez ojców Paulinów z Jasnej Góry.

Wszystkich naszych Rodaków oraz przyjaciół już dziś bardzo serdecznie zapraszam 1 grudnia na wspólne, narodowe świętowanie do katedry Notre-Dame. Wdzięczni za wolność i niepodległość oraz za tych, którym je zawdzięczamy, wypełnijmy przed Bogiem i historią święty obowiązek dziękczynienia i pamięci.

Ks. Boguslaw BRZYŚ

Rektor PMK we Francji

(kliknij na fotografię - zobaczysz film z wykładem ks. gen. Ryszarda Głowackiego SChr)

MSZE ŚW. (Messes) NIEDZIELNE (na przyszłą sobotę-niedzielę) - aktualizacje w soboty po 15h

Sobota (17.11) - samedi - Msza św. (Messe ant. de dimanche) niedzielna w LES GAUTHERETS o 18h30.

Niedziela (18.11) - dimanche - Msza św. (Messe) w LA SAULE o 10h30 (F|P) - ENSEMBLE

środa,
14 listopada 2018