Coroczne obchody ku czci NMP Królowej Polski i Polonii w naszej parafii odbyły się w niedzielę 3 maja 2015 roku, o 15h30 w kościele Les Gautherets. Mszy św. przewodniczył ks. bp. Benoit RIVIERE, Pasterz naszej diecezji Autun-Chalon-Macon. Wygłosił do nas Słowo Boże nawiązując do Ewangelii "Oto Matka twoja - oto syn Twój". W uroczystej Eucharystii uczestniczyli także: ks. prob. Tadeusz, kapłan z Polski, ks. prob. Roman z parafii polskiej Le Creusot i lokalny duszpasterz ks. Tomasz. Licznie zgromadzeni wierni z okolic, także polskie Siostry zakonne ze Zgromadzenia Służebnic Serca Jezusowego - Sercanki z Paray le Monial, i wierni nie tylko polskiego pochodzenia ubogacili się obecnością Syna i Matki wspólnie się modląc o silną wiarę, nadzieję i miłość dla siebie, swoich rodzin i całego Narodu. Po Mszy św. zaproszeni przez Radę Parafialną spędziliśmy wspólnie czas na polskiej sali im. Kończaka w Les Gautherets, aby razem z ks. Biskupem cieszyć się wspólnotą ludzi wiary. Po spotkaniu na sali, ks. Tomasz zaprosił ks. biskupa, kapłanów i reprezentantów polskiej parafii do siebie, na plebanię, na kolację. - Dziękujemy parafianom i ludziom dobrej woli, także polskiemu chórowi Tradycje za pomoc w organizacji naszej uroczystości. - Bóg-Honor-Ojczyzna.

wtorek,
23 października 2018

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa